logo
DESATORO SPRÁVANIA SA PRE HRÁČOV
...
DESATORO SPRÁVANIA SA PRE HRÁČOV

1. Keď tréner rozpráva, som ticho a počúvam. Ak mám otázku, zdvihnem ruku a opýtam sa.
2. Po príchode na tréning podám trénerovi ruku a pozdravím sa. Taktiež po príchode na zápas alebo turnaj na súperovom ihrisku sa pozdravím domácim.
3. Správam sa slušne k spoluhráčom, trénerom, rodičom aj ostatným ľuďom, ktorých stretnem na tréningu.
4. Rešpektujem rozhodnutie trénera. Ak tréner povie na tréningu hraj ďalej! – hrám ďalej. Ak tréner povie faul, je faul. Bez diskusie.
5. Na zápase počúvam pokyny smerujúce k hre JEDINE od trénera. Nie od rodičov, ani od fanúšikov.
6. Na tréningu a v zápase sa plne koncentrujem na veci, ktoré dokážem ovplyvniť, ako sú môj výkon, výkon nášho družstva atď. NIE na
počasie, lietadlo, rozhodcu, správanie divákov...
7. Rešpektujem rozhodcu i súpera. Za každých okolností hrám fair– play.
8. Futbal je pre mňa v prvom rade zábava. Na tréningy chodím plne sústredený, s cieľom dobre si zatrénovať a s chuťou niečo nové sa naučiť.
9. Ak mám s niečím problém, poviem to trénerovi. Tréner je môj kamarát, ktorý sa mi snaží pomôcť za každých okolností.
10. Za každých okolností si zachovám pozitívne myslenie. Hrám tak, aby som po zápase mal čisté svedomie a dobrý pocit, že som dal do toho všetko, čo vo mne momentálne bolo a čo som mal natrénované. Ak sme prehrali, snažím sa analyzovať chyby, ktoré som spravil a poučiť sa z nich. Nezabúdam uznať kvalitu súpera, ak bol lepší. Ak sme vyhrali, primerane úspechu sa tešíme a taktiež vyjadríme rešpekt súperovi. Cieľom nie je výhra, ale proces postupného zlepšovania sa každým kontaktom s loptou, súbojom, tréningom a každým zápasom.