logo
14.12.2014 Košice
...
V Košiciach starší žiaci FAM Poprad strieborní.

Na Mikulášskom turnaji KAC Košice  starších žiakov narodených po 01.01.2001, chlapci z FAM Poprad nesklamali.
Na silne obsadenom turnaji sme obsadili pekné 2. miesto.  Podstatné však bolo to, že sme hrali dobre. Chlapci príkladne bojovali, navzájom sa povzbudzovali a hrali slušne.
Turnaja sa zúčastnilo 7 mužstiev. Každý hral s každým. Hrací čas bol 1 x 15 minút bez prestávky – hrubý čas. Na hracej ploche bol počet hráčov 1 + 4 a striedanie hráčov bolo „hokejovým spôsobom“.
V prvom zápase sme nastúpili proti  jesennému 1. mužstvu II. ligy skupiny JUH  SP MFK Rožňava. Zápas sme zodpovedne odohrali a zaslúžene vyhrali.
V druhom zápase sme proti FK Galaktik Košice začali nekoncentrovane a veľmi zle. Prehrávali sme 0:1, no našťastie sme sa včas “prebrali“ a zápas sme vyhrali rozdielom triedy.
V treťom zápase sme  pre zmenu my prehrali rozdielom triedy s Junošport Stará Ľubovňa. Nehrali sme zle, ale chlapci z Ľubovne hrali takticky veľmi dobre a mali aj potrebné futbalové šťastie.
V ďalších dvoch zápasoch sme porazili obidve  domáce mužstvá  KAC Košice.
Pred posledným zápasom so SAFI Prešov  bolo isté, že získame strieborné medaile a mužstvo z Prešova sme podcenili. Ešte šťastie, že sa v poslednom zápase strelecky prejavil Dominik Klein. Strelil 3 góly a my sme tesne vyhrali 5:4.
Takže po jedinej prehre sme si domov priviezli pohár za druhé miesto.

FAM Poprad reprezentovali:
Adam PENXA, Róbert ZADŽORA, Dominik KLEIN, Dominik MAGERA,  Dušan SURMAJ, Sebastián VOLÁK, Andrej DRAGOŠ, Samuel VÝROSTEK, Adam PILJAN, Milan MOLNÁR.

Vyjadrenie Ing. Milana Molnára - trénera SŽ FAM Poprad:
Výkony mojich chlapcov ma na  kvalitnom turnaji uspokojili.
Aj v jedinom prehratom zápase  sme nehrali zle, ale náš súper bol jednoducho lepší.
Bolo to naše posledné vystúpenie v úspešnom roku 2014.
Čaká nás ťažká zimná príprava, na ktorú sa všetci tešíme.