logo
O pohár FAM Poprad
06.02.2010 Poprad "7. ročník"

06.02.2010

víťazi
Víťazi v kategórii

V telocvični SOU strojárskeho v Poprade-Matejovciach sa uskutočnil v poradí už 7. ročník medzinárodného mládežníckeho futbalového turnaja „O pohár FAM“ v kategóriách starších a mladších žiakov.
Na športovom podujatí sa zúčastnilo spolu osem kolektívov zo štyroch klubov, medzi ktorými nechýbal stabilný účastník tohto turnaja z poľského Zakopaného. V jednotlivých meraniach síl, v ktorých družstvá mali výhodnú možnosť čo najlepšie si zmerať svoje sily, sa mladé talenty postarali o napínavé súboje s vynikajúcou futbalovou atmosférou. Tak ako po iné roky, aj tentoraz sa toto atraktívne športové podujatie vyznačovalo vysokou športovou a spoločenskou úrovňou.

Výsledky mladší žiaci:
FAM Poprad - OŠK Kapušany    0:0
UKS Dwojka Zakopane - KAC Košice  1:3
OŠK Kapušany - KAC Košice  3:0
FAM Poprad - UKS Dwojka Zakopane  7:2
góly FAM: Hazroli 4x, Baran 2x, Pavličko
UKS Dwojka Zakopane - OŠK Kapušany  1:4
FAM Poprad - KAC Košice  2:0
góly FAM: Hazroli, Lazarák
1.
FAM Poprad
3
2
1
0
9:2
7b
2.
OŠK Kapušany
3
2
1
0
7:1
7b
3.
KAC Košice
3
1
0
2
3:6
3b
4.
UKS Dwojka Zakopane
3
0
0
3
4:14
0b

Výsledky starší žiaci:
FAM Poprad - OŠK Kapušany    7:1
góly FAM: Višňovský 2x, Korenko 2x, Mirossay, Mikita, Martinko
UKS Dwojka Zakopane - KAC Košice  0:10
OŠK Kapušany - KAC Košice 2:5 
FAM Poprad - UKS Dwojka Zakopane  4:0
góly FAM: Korenko 2x, Mikita, Mirossay
UKS Dwojka Zakopane - OŠK Kapušany  2:6
FAM Poprad - KAC Košice  2:9
góly FAM: Višňovský, Škyrta

1.
KAC Košice
3
3
0
0
24:4
9b
2.
FAM Poprad
3
2
0
1
13:10
6b
3.
OŠK Kapušany
3
1
0
2
9:14
3b
4.
UKS Dwojka Zakopane
3
0
0
3
2:20
0b

Spestrenie zimnej prípravy. Mladí futbalisti, ktorí v tomto kolektívnom športe majú pred sebou ešte dlhú kariéru, preukázali v každom meraní síl maximum zo svojho doteraz získaného umenia a techniky pri práci s loptou. Zároveň tým potvrdili, že futbal sa stal ich srdcovou záležitosťou a prejavujú oňho neustále eminentný záujem pri svojom napredovaní. Hlavným cieľom a krédom tohto turnaja bolo nielen upevňovanie vzťahov medzi jednotlivými klubmi, ale išlo v ňom aj o príjemné spestrenie zimnej prípravy. Výrazným pozitívom bola aj podpora zo strany rodičov pri organizácii, ktorí dopomohli k usporiadaniu tejto mládežníckej akcie už s niekoľkoročnou tradíciou.
Celkovými víťazmi sa po dramatickom priebehu v kategórii mladších žiakov napokon stali domáci mládežníci z FAM Poprad a v kategórii starších žiakov suverénne dominoval tím z KAC Košice.
Vyjadrenie člena realizačného tímu FAM Poprad Miroslava Mirossaya: „Tak ako po iné roky, aj 7. ročník, taktiež aj za účasti poľského družstva zo Zakopaného, sa vyznačoval vynikajúcou športovou úrovňou. Som presvedčený, že mladí chlapci dokázali naplno využiť príležitosť zahrať si do sýtosti dobrý kolektívny futbal a čo najlepšie si navzájom zmerať svoje sily. Usporiadanie takéhoto turnaja je zároveň pre tieto mladé talenty skvelým impulzom k hernému zlepšovaniu sa a získavaniu ďalších skúseností a poznatkov. Sme veľmi radi, že aj tentoraz sa našej akadémii podarilo dosiahnuť úspešné výsledky. Nad naše sily bol v kategórii starších žiakov iba prvoligový tím z KAC Košice, ktorý je však hernou kvalitou a vytvorenými podmienkami na podstatne vyššej úrovni, ako sme my. Myslím si však, že dosiahnuté výsledky a predvedená hra našich chlapcov potešila každého trénera a prítomných rodičov. Na záver musím dodať, že sme spokojní aj s tým, že celý turnaj prebehol bez vážnejších komplikácií, vôbec žiaden chlapec sa nám nezranil a všetci odišli domov s pekným športovým zážitkom.