logo
23.10.2010 KRAKOW

23.10.2010 KRAKOW "FAM Poprad na extraligovom zápase v Krakowe."
Dňa 23.10.2010 sa zúčastnila výprava FAM Poprad majstrovského zápasu v poľskej extraklasy medzi domácou Vislou Krakow a Lechiou Gdaňsk. Zájazd do Krakowa sme získali ako cenu za 1. miesto na turnaji v Zakopanom, ktoré sa hralo v júni tohto roku. Hlavný organizátor turnaja a teda aj nášho zájazdu bol Tatranský klub nezaležných (TKN) v Zakopanom.
Po príchode do Krakowa nás čakalo prekvapenie, keď vedľa nášho autobusu zaparkoval autobus Lechie Gdaňsk. S našími chlapcami sa dokonca vyfotil aj najlepší strelec Lechie "BEO BUVALI". Všetci chlapci, ale aj tréneri si pozorne pozreli tréning Gdaňsku pred večerným majstrovským zápasom. Bolo sa na čo pozerať.
Po tréningu poľského extraligistu sme nastúpili na mini turnaj prípravky FAM Poprad, Zakopaného a Krakowa. Hralo sa dvojkolovo 2x 10 minút pri počte hráčov 1 + 6. Turnaj s prehľadom vyhrali domáci, ale za výsledky a najmä predvedenú hru sa naši chlapci nemusia hanbiť. Celkove skončili na druhom mieste a s výborným domácim mužstvom prehrali v oboch zápasoch 3 : 1 a 2 :1.
V druhom zápase sme si dali vlastný gól so záverečným signálom rozhodcu...
Turnaj upevnil pekné kontakty medzi hráčmi, trénermi a funkcionármi. Mužstvo futbalovej školy Jadwiga Inter Krakow vedie ligovú súťaž o 16 bodov pred Cracoviou a 21 bodov pred Vislou Krakow... Teší nás, že sme nadviazali priateľské kontakty s oboma poľskými klubmi.
Výsledkom je pozvánka nášho mužstva na turnaj 13.11.2010 v Zakopanom. A prísľub oboch mužstiev účasti na našom halovom turnaji , ktorý sa bude konať 05.03.2011 v SOU v Matejovciach. Po turnaji sme sa presunuli na ešte nedostavaný, ale prekrásny štadión Wisly Krakow. Štadión s kapacitou 36 000 divákov sme iba v tichosti a s údivom naším priateľom závideli. A to nie je národný štadión a nie je najhonosnejší v Poľsku. Myslím, že sa máme čo od našich severných susedov učiť..
Zápas bol pekný, padlo celkom 7 gólov a prekvapilo nás intenzívne, ale slušné povzbudzovanie fanúšikov oboch mužstiev. Domov sme sa vracali všetci unavení, ale s peknými zážitkami a do postele sme sa dostali až v nedeľu ...